LTG Holding-ის მმართველი გუნდის და ებრაელი ინვესტორების შეხვედრა
LTG Holding-ის ოფისს საქმიანი ვიზიტით ეწვივნენ ბიზნესმენი ნატალია კვანტალიანი, ისრაელის სადაზღვევო სააგენტო  „AVI MILER”-ის მფლობელი ავრაამ მირილაშვილი, “General Electric”-ის ტექნიკური მომსახურების მენეჯერი  რონენ ფურმანი და  “G-Wizz Energy Resources”-ის ტექნიკური დირექტორი ელი შოშანი.
შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა განიხილეს საქართველოში ენერგეტიკის სფეროში არსებული საინვესტიციო გარემოებები და პერსპექტივები.
მხარეებმა მიიღეს ერთობლივი გადაწყვეტილება ენერგეტიკის და მშენებლობის სფეროში გახდნენ პარტნიორები, LTG Holding-ის მმართველი გუნდის ხელმძღანელობით და ებრაელი პარტნიორების დაფინსანსებით საქართველოში განხორციელდეს 130 მგვტ. დადგმული სიმძლავრის კომბინირებული ციკლის გაზზე მომუშავე თბო ელექტროსადგურის პროექტის შესწავლა-დამუშავება.
პარტნიორებმა, სამუშაო ფორმატის ფარგლებში შეიმუშავეს პროექტის განხორციელების სამოქმედო გეგმა და განსაზღვრეს ურთიერთ შორის უფლება-მოვალეობები.
გარდა თბო ელექტროსადგურის პროექტისა, შეხვედრებზე განიხილეს განახლებადი ენერგიების პროექტების განხორციელების პერსპექტივები და განსაზღვრეს რამოდენიმე პოტენციური ლოკაცია, სადაც დაიწყება წინასწარი შესწავლები და გამოიკვეთება ყველაზე ხელსაყრელი პროექტები შემდგომში ერთობლივად განხორციელების მიზნით.

Встреча руководства LTG Holding с еврейскими инвесторами
Бизнесвумен Наталья Кванталиани, владелец израильского страхового агентства «AVI MILER» Авраам Мирилашвили, менеджер по техническим услугам «General Electric» Ронен Фурман и технический директор «G-Wizz Energy Resources» Эли Шошани посетили с деловым визитом офис LTG Holding .
В ходе встречи стороны обсудили текущие инвестиционные условия и перспективы в энергетическом секторе Грузии.
Стороны приняли совместное решение стать партнерами в сфере энергетики и строительства, реализовать 130 МВт в Грузии под руководством управленческой команды LTG Holding и при финансировании еврейских партнеров. Изучение и разработка проекта парогазовой тепловой электростанции установленной мощности.
В рамках рабочего формата партнеры разработали план действий по реализации проекта, определили взаимные права и обязанности.
Помимо проекта тепловой электростанции, на встречах обсуждались перспективы реализации проектов возобновляемой энергетики, а также были определены несколько потенциальных локаций, где начнутся предварительные исследования и будут определены наиболее выгодные проекты для дальнейшей совместной реализации.