LTG Holding-ის მმართველი გუნდის და ებრაელი ინვესტორების შეხვედრა
LTG Holding-ის ოფისს საქმიანი ვიზიტით ეწვივნენ ბიზნესმენი ნატალია კვანტალიანი, ისრაელის სადაზღვევო სააგენტო  „AVI MILER”-ის მფლობელი ავრაამ მირილაშვილი, “General Electric”-ის ტექნიკური მომსახურების მენეჯერი  რონენ ფურმანი და  “G-Wizz Energy Resources”-ის ტექნიკური დირექტორი ელი შოშანი.
შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა განიხილეს საქართველოში ენერგეტიკის სფეროში არსებული საინვესტიციო გარემოებები და პერსპექტივები.
მხარეებმა მიიღეს ერთობლივი გადაწყვეტილება ენერგეტიკის და მშენებლობის სფეროში გახდნენ პარტნიორები, LTG Holding-ის მმართველი გუნდის ხელმძღანელობით და ებრაელი პარტნიორების დაფინსანსებით საქართველოში განხორციელდეს 130 მგვტ. დადგმული სიმძლავრის კომბინირებული ციკლის გაზზე მომუშავე თბო ელექტროსადგურის პროექტის შესწავლა-დამუშავება.
პარტნიორებმა, სამუშაო ფორმატის ფარგლებში შეიმუშავეს პროექტის განხორციელების სამოქმედო გეგმა და განსაზღვრეს ურთიერთ შორის უფლება-მოვალეობები.
გარდა თბო ელექტროსადგურის პროექტისა, შეხვედრებზე განიხილეს განახლებადი ენერგიების პროექტების განხორციელების პერსპექტივები და განსაზღვრეს რამოდენიმე პოტენციური ლოკაცია, სადაც დაიწყება წინასწარი შესწავლები და გამოიკვეთება ყველაზე ხელსაყრელი პროექტები შემდგომში ერთობლივად განხორციელების მიზნით.

Businesswoman Natalia Kvantaliani, Avraam Mirilashvili—the owner of Israeli insurance agency AVI MILER—Ronen Furman, Technical Service Manager at General Electric, and Eli Shoshan, Technical Director of G-Wizz Energy Resources, paid a working visit to LTG Holding's Tbilisi office.
During the meeting, both sides reviewed the investment climate and growth prospects in Georgia’s energy sector.
They agreed to partner on energy and construction projects, starting with the feasibility study and development of a 130 MW combined‑cycle gas‑fired power plant in Georgia. LTG Holding's management team will lead the project, with financing provided by the Israeli investors.
In the working sessions, the partners also drafted an action plan, outlining mutual roles, responsibilities, and milestones for the power plant project.
Beyond the thermal plant, they explored opportunities in renewable energy and identified several potential sites for preliminary studies to determine the most viable locations for future joint initiatives.