LTG Holding-ის ოფისს საქართველოში ესტუმრა საერთაშორისო კომპანია Global Millennium Development GmbH Inc. – ის მმართველი გუნდი, უმბერტო სპერანზას ხელმძღვანელობით.
Global Millennium Development GmbH Inc. წარმოადგენს ერთ-ერთ გლობალურ კომპანიას, რომლის ძირითადი საქმიანობა არის მსხვილი საინვესტიციო პროექტების განხორციელება, როგორც სამოქალაქო მშენებლობის კუთხით, ასევე ინდუსტრიული და ენერგეტიკის მიმართულებით.
შეხვედრის დროს, ჰოლდინგის პრეზიდენტმა, სერგო რუხაძემ სტუმრებს დეტალურად გააცნო ინფორმაცია ჰოლდინგის საქმიანობის ძირითადი მიმართულებების შესახებ.
სტუმრების განსაკუთრებული ყურადღება ენერგეტიკის სექტორმა მიიპყრო, სადაც ჰოლდინგი უკვე ახორციელებს განახლებადი ენერგიების პროექტების ათვისებას.
მხარეები შეთანხმდნენ, რომ მათი პარტნიორობა გაგრძელდება, როგორც ქარის, მზის და ჰიდრო ელექტროსადგურების პროექტების განვითარებით, ასევე სამოქალაქო მშენებლობისა და დეველოპმენტის მიმართულებით.
შეხვედრების შედეგად, მხარეები შეთანხმდნენ, თბილისში ერთობლივი რეგიონალური ოფისის დაფუძნების შესახებ.
მხარეებს შორის გაფორმდა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი, რომლის თანახმადაც პარტნიორობის აქტიური ფაზა 2025 წლის ივნისის თვიდან დაიწყება.

Global Millennium Development GmbH Inc. Визит руководителей
Международная компания Global Millennium Development GmbH Inc. посетила офис LTG Holding в Грузии. Правящая команда во главе с Умберто Сперанца.
Global Millennium Development GmbH Inc. — одна из мировых компаний, основным направлением деятельности которой является реализация крупных инвестиционных проектов, как в сфере гражданского строительства, так и в промышленной и энергетической сферах.
В ходе встречи президент Холдинга Серго Рухадзе предоставил гостям подробную информацию об основных направлениях деятельности Холдинга.
Особое внимание гостей привлекла энергетическая сфера, где холдинг уже реализует проекты в области возобновляемой энергетики.
Стороны договорились, что их партнерство будет продолжено как в развитии проектов ветровой, солнечной и гидроэнергетики, так и в направлении гражданского строительства и развития.
По итогам встреч стороны договорились о создании совместного регионального офиса в Тбилиси.
Между сторонами подписан меморандум о взаимопонимании, согласно которому активная фаза партнерства начнется в июне 2025 года.