უზბეკეთის ენერგეტიკის სფეროს წარმომადგენლები სტუმრად LTG Holding – თან
LTG Holding-ის ხელმძღვანელების მოწვევით, საქმიანი ვიზიტით, უზბეკეთის ენერგეტიკის სფეროს წარმომადგენლები იმყოფებოდნენ საქართველოში.
შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა განიხილეს უზბეკეთში, ენერგეტიკის სფეროში თანამედროვე ტექნოლოგიებისა და აღჭურვილობის დანერგვის შესაძლებლობები, კერძოდ:
• გამანაწილებელი სისტემის ოპერატორებისათვის უახლესი ტექნოლოგიების დანერგვა, მათ შორის ჭკვიანი მრიცხველები და შესაბამისი მომსახურებები;
• ენერგეტიკული ობიექტებისა და გენერაციის სისტემების თანამედროვე დანადგარებითა და ტექნოლოგიური სერვისებით აღჭურვა.
შედეგად, მხარეები შეთანხმდნენ უზბეკეთში ერთობლივი რეგიონული ოფისის და სასწავლო/კვლევითი ცენტრის დაფუძნების შესახებ.
გაფორმდა ურთიერთანამშრომლობის მემორანდუმი, რომლის მიხედვითაც  პარტნიორობის აქტიური ფაზა 2025 წლის მაისის თვიდან დაიწყება.

Representatives of the Uzbek Energy Sector Visit LTG Holding
At the invitation of LTG Holding’s leadership, representatives of the Uzbek energy sector paid a business visit to Georgia.
During the meeting, the parties discussed opportunities for introducing modern technologies and equipment in Uzbekistan’s energy sector, specifically:
• The implementation of advanced technologies for distribution system operators, including smart meters and related services;
• The modernization of energy facilities and generation systems through state-of-the-art equipment and technological services.
As a result of the discussions, the parties agreed to establish a joint regional office and a training/research center in Uzbekistan.
A memorandum of cooperation was signed, outlining that the active phase of the partnership will commence in May 2025.