LTG Holding და ჩინური ლიდერი ინდუსტრიული ჯგუფი Weichai ოფიციალური პარტნიორები გახდნენ
ოთხ დღიანი ვიზიტით  LTG Holding-ის ჰონგ-კონგისა და ჟენჟოუს ოფისების ხელმძღვანელი პირები იმყოფებოდნენ სტუმრად ჩინური ლიდერი ინდუსტრიული ჯგუფის Weichai-ის (Weichai – Weifang City, Shandong Province)  სათაო ოფისში დამფუძნებელ და ხელმძღვანელ პირებთან, სადაც  მასპინძლებს გააცნეს თავიანთი სამომავლო გეგმები და სტრატეგიები, როგორც ამიერკავკასიურ ასევე ცენტრალურ აფრიკის ქვეყნების მიმართულებით.
Weichai სპეციალიზდება მაღალი ხარისხის ძრავებში, სატრანსპორტო ტექნიკასა და ენერგეტიკულ გადაწყვეტილებებში. ის გლობალური მოთამაშეა ისეთი მიმართულებებით, როგორიცაა დიზელისა და აირის ძრავები, აკუმულატორები, ელექტროძრავები და ჭკვიანი ენერგოსისტემები.
Weichai ფოკუსირებულია შემდეგ მიმართულებებზე:
• დიზელის, აირის და ჰიბრიდული ძრავები და შესაბამისი გენერატორები;
• ინდუსტრიული, სარკინიგზო, საზღვაო და აგრარული დანიშნულების ძრავები;
• მაღალთერმული ეფექტურობის (>53%) ძრავები;
• ლითიუმ-იონური და Blade ტიპის აკუმულატორები;
• წყალბადის საწვავის ელემენტები (Fuel Cell Systems);
• სატვირთო ავტომობილები, ავტობუსები და მათი შასის სისტემები;
• Forklift-ები, ლოჯისტიკური და სამრეწველო ავტომატიზაცია;
• ჭკვიანი დიაგნოსტიკა და დისტანციური მართვა;
• სანაოსნო ენერგოსისტემები.
LTG Holding-სა და Weichai -ს შორის გაფორმდა თანამშრომლობის მემორანდუმი, რომელიც ითვალისწინებს ამიერკავკასიის და ცენტრალური აფრიკის ქვეყნებში ერთობლივი ოფისების და საგამოფენო დარბაზების მოწყობას.

В рамках четырёхдневного визита делегация LTG Holding, представленная руководителями региональных офисов в Гонконге и Чжэнчжоу, посетила ведущую китайскую промышленную корпорацию Weichai,(расположенную в городе Вэйфан, провинция Шаньдун).
Вэйчай В ходе встречи в штаб-квартире компании состоялиcь переговоры с основателями и топ-менеджментом Weichai. Стороны обсудили перспективы сотрудничества, а представители LTG Holding представили свои стратегические планы по развитию деятельности в странах Закавказья и Центральной Африки.
Вэйчай – Основное внимание уделяется следующим направлениям:
- Дизельные, газовые и гибридные двигатели и соответствующие генераторы;
- Промышленные, железнодорожные, судовые и сельскохозяйственные двигатели;
- Двигатели с высокой тепловой эффективностью (>53%);
- Литий-ионные и плоские аккумуляторы;
- Водородные топливные элементы (системы топливных элементов);
- Грузовые автомобили, автобусы и их шасси;
- Погрузчики, логистика и промышленная автоматизация;
- Интеллектуальная диагностика и дистанционное управление;
- Судовые энергетические системы.
В ходе встречи в штаб-квартире компании состоялиcь переговоры с основателями и топ-менеджментом Weichai. Стороны обсудили перспективы сотрудничества, а представители LTG Holding представили свои стратегические планы по развитию деятельности в странах Закавказья и Центральной Африки.