ცნობილი შვეიცარიელი ბანკირის სტუმრობა LTG Holding – ის მმართველ გუნდთან
საქართველოს ეკონომიკურ და საინვესტიციო პოტენციალს კიდევ ერთი საერთაშორისო დაინტერესება მოჰყვა. დღეს LTG Holding – ის ანკარას ოფისის ხელმძღვანელი რაულ კახაძე და შვეიცარიაში ცნობილი ბანკირი, უძრავი ქონების სფეროში გამოცდილებით გამორჩეული ბიზნესმენი აიჰან აქმანი LTG Holding – ის თბილისის სათაო ოფისს ესტუმრნენ, სადაც მმართველ გუნდთან ერთად საინვესტიციო პროექტები განიხილეს.
ოფიციალური შეხვედრა გაიმართა საქართველოს პრეზიდენტთან – ბატონ მიხეილ ყაველაშვილთან, სადაც მხარეებმა დეტალურად იმსჯელეს ქვეყნის ბიზნეს კლიმატზე, უცხოური ინვესტიციების სამართლებრივ და ფინანსურ უსაფრთხოებაზე, ასევე პერსპექტიულ სექტორებზე, მათ შორის უძრავი ქონების განვითარებაზე.
შეხვედრის მთავარ თემად განისაზღვრა შვეიცარიული კაპიტალით შესაძლო სტრატეგიული ინვესტიციების განხორციელება საქართველოში — როგორც რეალური აქტივების, ისე ფინანსურ ტექნოლოგიების მიმართულებით.
ოფიციალური გარემო და საქართველოს სახელმწიფო სიმბოლიკის ფონზე გამართული შეხვედრა ხაზს უსვამს ქვეყნის მზაობას, გახდეს მაღალი დონის საერთაშორისო პარტნიორებისთვის სანდო პლატფორმა.

A famous Swiss banker visits the management team of LTG Holding
Georgia's economic and investment potential has attracted yet another wave of international interest. Today, Raul Kakhadze — head of the Ankara office of the Bank of Georgia and Ayhan Akman — a well-known Swiss banker and businessman with experience in the real estate sector. visited the Tbilisi headquarters of LTG Holding. During the visit, they held discussions with the company’s management team regarding potential investment projects.
An official meeting was held with the President of Georgia, Mr. Mikheil Kavelashvili, where the parties discussed in detail the country's business climate, the legal and financial security of foreign investments, as well as promising sectors, including real estate development.
The main topic of the meeting was the implementation of possible strategic investments with Swiss capital in Georgia - both in real assets and financial technologies.
The meeting, held in an official setting and against the backdrop of Georgia's state symbols, underscores the country's readiness to become a reliable platform for high-level international partners.