ცნობილი შვეიცარიელი ბანკირის სტუმრობა LTG Holding – ის მმართველ გუნდთან
საქართველოს ეკონომიკურ და საინვესტიციო პოტენციალს კიდევ ერთი საერთაშორისო დაინტერესება მოჰყვა. დღეს LTG Holding – ის ანკარას ოფისის ხელმძღვანელი რაულ კახაძე და შვეიცარიაში ცნობილი ბანკირი, უძრავი ქონების სფეროში გამოცდილებით გამორჩეული ბიზნესმენი აიჰან აქმანი LTG Holding – ის თბილისის სათაო ოფისს ესტუმრნენ, სადაც მმართველ გუნდთან ერთად საინვესტიციო პროექტები განიხილეს.
ოფიციალური შეხვედრა გაიმართა საქართველოს პრეზიდენტთან – ბატონ მიხეილ ყაველაშვილთან, სადაც მხარეებმა დეტალურად იმსჯელეს ქვეყნის ბიზნეს კლიმატზე, უცხოური ინვესტიციების სამართლებრივ და ფინანსურ უსაფრთხოებაზე, ასევე პერსპექტიულ სექტორებზე, მათ შორის უძრავი ქონების განვითარებაზე.
შეხვედრის მთავარ თემად განისაზღვრა შვეიცარიული კაპიტალით შესაძლო სტრატეგიული ინვესტიციების განხორციელება საქართველოში — როგორც რეალური აქტივების, ისე ფინანსურ ტექნოლოგიების მიმართულებით.
ოფიციალური გარემო და საქართველოს სახელმწიფო სიმბოლიკის ფონზე გამართული შეხვედრა ხაზს უსვამს ქვეყნის მზაობას, გახდეს მაღალი დონის საერთაშორისო პარტნიორებისთვის სანდო პლატფორმა.

Известный швейцарский банкир посещает руководство LTG Holding
Экономический и инвестиционный потенциал Грузии привлёк новую волну международного интереса. Сегодня штаб-квартиру LTG Holding в Тбилиси посетили Рауль Кахадзе — глава анкарского офиса Банка Грузии, и Айхан Акман — известный швейцарский банкир и бизнесмен с опытом работы в сфере недвижимости.
Состоялась официальная встреча с Президентом Грузии господином Михаилом Кавелашвили, в ходе которой стороны подробно обсудили бизнес-климат страны, правовые и финансовые гарантии иностранных инвестиций, а также перспективные отрасли, включая девелопмент недвижимости.
Основной темой встречи стала реализация возможных стратегических инвестиций со швейцарским капиталом в Грузии — как в реальные активы, так и в финансовые технологии.
Встреча, прошедшая в официальной обстановке на фоне государственных символов Грузии, подчеркнула стремление страны стать надёжной платформой для международных партнёров высокого уровня.